KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693203
nr 1369 3203
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, "Mexico". Signerad. Olja på pannå, 11x19cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 december 2020
kl 18:29:31
600 kr
900 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman